Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Зараз онлайн – 2
користувачів – 0
гостей – 2
Максимальна кількість відвідувань була – 2021-09-22
всього відвідувачів – 2539
користувачів – 0
гостей – 2539

Практична робота з генетики (взаємодія генів)

Практична робота

Тема. Розв’язування задач з генетики

  1. У папуг алель А визначає жовтий колір пір’я, В – блакитний, при взаємодії генів А і В колір зелений, особини з генотипом аавв білі. При схрещуванні гетерозиготних особин із жовтим і блакитним пір’ям отримано 20 папуг. Скільки серед них білих?
  2. У мишей домінантний алель С зумовлює пігментацію шерсті, рецесивний алель с – білий колір. Алель А викликає нерівномірний розподіл пігменту вздовж волосини, внаслідок чого шерсть має сірий колір. Алель а викликає рівномірну пігментацію волосся, внаслідок чого шерсть чорна. Дигетерозиготна сіра миша схрещена з білою, гомозиготною за алелями с та а. Визначте розщеплення за фенотипом у першому поколінні.
  3. У курей алель коротких ніг А домінує над алелем довгих ніг а, але він летальний у гомозиготному стані й призводить до загибелі потомства на стадії зародка. Від схрещування коротконогих курей і півнів отримано 200 яєць. Скільки вилупиться курчат з короткими ногами?
  4. У грициків стручечок може бути трикутної або округлої форми. При схрещуванні будь-якої гомозиготної форми з трикутним стручечком із рослиною, яка має округлий стручечок, у гібридів першого покоління плоди завжди трикутні. Визначте генотипи батьківських форм, якщо у другому поколінні отримано розщеплення: 15 рослин з трикутними : 1 рослина з округлими плодами.

Leave a Reply

    ПнВтСрЧтПтСбНд